Predpokladá sa, že tohto roku bude India najrýchlejšie sa rozvíjajúca ekonomika sveta.Preto mnohé spoločnosti ako napríklad Walmart kladú doraz na ich obchodoch práve v tejto krajine. Niet sa čomu diviť, keďže predpokladaný rast bude prevyšovať 7,4 percentá, čo odstaví v rýchlosti rozvoja samotnú Čínu. Neznamená to, že India bude najsilnejšia ekonomika sveta, ale že bude najrýchlejšie sa rozvíjajúca ekonomika sveta.
Čo teda poháňa motor tejto ekonomiky? India ma 1.3 miliardy obyvateľov, čo je druhé miesto po spomínanej Číne. Predpokladá sa, že v roku 2024 India dokonca prekoná populáciu Číny. Ďalším faktorom je aj takzvaný demografický divident, kedy je produktívna časť populácie oveľa väčšia ako neproduktívna časť populácie. Jednoducho povedané, je tam viac mladých ľudí ako dôchodcov. Napríklad v roku 2050 sa odhaduje, že práve produktívna časť obyvateľstva (do dôchodkového veku) bude predstavovať 1,1 miliardy ľudí.
Od roku 2014 India zaregistrovala rekordný počet zahraničných firiem, ktoré investovali do indickej ekonomiky. Taktiež zaviedla jednotnú daň z tovarov a služieb, ktorá zjednotila nejednotné dane. Jedná sa o najväčšiu daňovú reformu v histórií tohto štátu. Taktiež to znamená aj veľký nával financií do štátnej pokladnice.
V Indii je taktiež každý mesiac obrovský nával pracovnej sily.Každým mesiacom pribudne o milión viac ľudí, ktorí sú schopní pracovať. Taktiež je v Indii zaznamenaný obrovský technologický boom. Celoplošný internet je za poslednú dobu takmer bežnou vecou, zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi to bola vymoženosť bohatých. Teraz má však mnoho mladých Indov prístup ku lacnému internetu. Indický kanál T-Series sa dokonca prednedávnom stal najodoberanejším kanálom na Youtube. Všeobecne dostupný internet je taktiež dôvodom zvýšenej gramotnosti. Všetky tieto faktory ovplyvňujú pozíciu Indie ako giganta na poli svetovej ekonomiky.