Zdravé potraviny sú dnes v kurze, no a obchodníci by boli veľmi hlúpy, ak by na tom nechceli vytĺcť čo sa dá. Z tohto dôvodu za dvestogramové balenie BIO QUINOI zaplatíte takmer päť eur. Viete však aká je v skutočnosti jej nákupná cena? Desať metrických ton stojí okolo osemsto päťdesiatich dolárov. V prepočte, teda kilogram tejto suroviny stojí necelých deväť centov. Ak teda kupujete túto potravinu i za dve eurá, stále hovoríme o neskutočne predraženej cene. Samozrejme nebudeme kupovať desať ton obilniny z opačného konca sveta. Existujú však možnosti ako ušetriť. V prípade tejto super potraviny, ktorá dnes patrí k hotovým bescelerom vo svete zdravej výživy, môžete nakupovať na Ukrajine. V súčasnosti sa totiž pestuje už aj v tejto krajine a verte, že cena za ňu je štvrtinová.
Ďalším príkladom sú rôzne strukoviny. Napríklad MUNGO fazuľky, ktoré sa taktiež tešia veľkej obľube, stoja v špecializovanej predajni so zdravou výživou neskutočne veľa. Za štyristogramové balenie zaplatíte okolo štyroch až šiestich eur. Táto „ prirážka“ je odôvodnená veľkým nápisom BIO na obale. V klasickom supermarkete si však kúpite presne tú istú surovinu a pritom rovnakej kvality, necelé dve eurá. To isté platí pri všetkých ostatných strukovinách, ako je fazuľa, šošovica, hrach a ďalšie. Preto nevyhadzujte peniaze za nápis BIO. Verte, že v skutočnosti nie je medzi týmito produktmi žiaden rozdiel.
Petrec mariánsky môžete konzumovať v podobe oleja, čaju, alebo drveného prášku, ktorý si dáte na lyžičku a zalejete s vodou. Olej je samozrejme najdrahší, čo má svoj dôvod. Je totiž lisovaný za studena a proces jeho spracovania je náročnejší. Navyše môžeme jeho účinky pokladať za asi najsilnejšie. V druhých dvoch spomínaných prípadoch, však v skutočnosti ide o presne ten istý produkt, teda semená tohto bodliaka. Pri čaji si ich kúpite v celku a v prípade prášku, rozdrvené. Prášok pritom stojí o niekoľko eur viac. Povedzme si na rovinu, že rozdrviť pár semienok nechce žiadnu špeciálnu výstroj, ani hodiny času.